E-Switch PV2H240BB
Switch Push Button OFF (ON) SPST Round Button 2A 36VDC Momentary Contact Solder Panel Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per E-Switch PV2H240BB.
IHS
Datasheet3 pagine3 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
New Yorker Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+94.23%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.31
Introduction Date2012-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
E-SwitchPV2S240NN
PUSHBUTTON SWITCH, SPST-NO, OFF-(ON),DOMED ACTUATOR,2A, 48VDC, SOLDER, PV2 SERIES
E-SwitchPV5H24018
PV5 Series 36 V 2A SPST-NO Anti-Vandal Illuminated Panel Mount Pushbutton Switch
E-SwitchPV5H24019
PUSHBUTTON SWITCH, PV5,IP65,SPST-NO, OFF-(ON),RAISED RED ACTUATOR,2A,36VDC, SOLDER
APEM1213C2
APEM 1213C2 Pushbutton Switch, SPST-NO, Off-(On), 125 V, 12 V, 3 A, Quick Connect, Solder
APEM1212C2
APEM 1212C2 Pushbutton Switch, SPST-NC, Off-(On), 250 V, 24 V, 3 A, Solder
NKK SwitchesSB4011NCM
Pushbutton Switch SPST N.C. On-Off (maintained/momentary) 250VAC 3A/125Vac 2A/250V Black
Descrizioni
Descrizioni di E-Switch PV2H240BB fornite dai suoi distributori.
PUSHBUTTON SWITCH, SPST-NO, OFF-(ON),HIGH ACTUATOR, 2A,48VDC, SLDR, PV2 SERIES
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 48V
Anti-Vandal Sw, Spst-No Dm, 2A/48V; Product Range:Pv2 Series; Panel Cutout Diameter:16Mm; Contact Configuration:Spst-No Dm; Switch Operation:Off-(On); Pushbutton Actuator Style:Round Raised Flat; Actuator/Cap Colour:Natural Rohs Compliant: Yes |E-Switch PV2H240BB