Diodes Inc. SMBJ6.5CA-13-F
SMBJ Series 600 W 6.5 V Surface Mount BI-Directional TVS Diode - DO-214AA
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Diodes Inc. SMBJ6.5CA-13-F.
Upverter
Technical Drawing5 pagine6 anni fa
IHS
Components Direct
iiiC
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-45.84%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
7.76 V
7.6 V
7.6 V
Clamping Voltage
11.2 V
11.2 V
11.2 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
53.6 A
53.6 A
53.6 A
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
BournsSMBJ8.0CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 8V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ7.5CA-13-F
SMBJ Series 600 W 7.5 V BI-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ8.0CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 8V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ8.0CA-13-F
Diodes Inc.SMBJ8.5CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 8.5V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ8.5CA-13-F
SMBJ Series 8 V 600 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA (SMB)
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 8.5V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Descrizioni
Descrizioni di Diodes Inc. SMBJ6.5CA-13-F fornite dai suoi distributori.
Protection Tvs Bidirectional Smb 600W 6.5V Rohs 3K Rohs Compliant: Yes
TVS Diode, SMBJ Series, Bidirectional, 6.5 V, 11.2 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=6.5V VBR(min)=7.22V VC=11.2V@IPP=53.6A SMB