Diodes Inc. SMAJ58CA-13-F
SMAJ Series 58 V 400 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AC
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Diodes Inc. SMAJ58CA-13-F.
IHS
Datasheet6 pagine4 anni fa
Diodes Inc SCT
iiiC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.82%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
Impronta
Scarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
67.8 V
67.8 V
67.8 V
Clamping Voltage
93.6 V
93.6 V
93.6 V
Peak Pulse Power
400 W
400 W
400 W
Peak Pulse Current
4.3 A
4.3 A
4.3 A
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
BournsSMAJ54CA
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 66.3V 5muA 400W -55C~150C TJ
BournsSMAJ58CA
Transil Diode (TVS); 400W; 58V; 40A; bidirectional; -55+150 deg.C; SMD; DO214AC(SMA)
TVS Diode, TRANSZORB SMAJ Series, Bidirectional, 54 V, 87.1 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
LittelfuseP4SMA6.8CA
P4SMA Series 3.3 W 7.14 V Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - SMA
LittelfuseP4KE6.8C
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 5.8V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-204AL
Diodes Inc.SMAJ7.0CA-13-F
SMAJ Series 400 W 7 V Surface Mount BI-Directional TVS Diode - DO-214AC
Descrizioni
Descrizioni di Diodes Inc. SMAJ58CA-13-F fornite dai suoi distributori.
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=58V VBR(min)=64.4V VC=93.6V@IPP=4.3A SMA
4.3A 400W 93.6V 64.4V Bidirectional 58V SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
TVS DIODE, 93.6V, 400W, DO-214AC; Product Range: SMAJ Series; TVS Polarity: Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 58V; Clamping Voltage Vc Max: 93.6V; Diode Case Style: DO-214AC; No. of Pins: 2Pins; Breakdown Voltage Min: 64.4V; Breakdown Voltage Max: 71.2V; Peak Pulse Power Dissipation: 400W; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); MSL: MSL 1 - Unlimited