Infineon CY7C1265KV18-550BZXC
SRAM Chip Sync Dual 1.8V 36M-Bit 1M x 36 0.45ns 165-Pin FBGA Tray
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Infineon CY7C1265KV18-550BZXC.
IHS
Datasheet31 pagine22 anni fa
SHENGYU ELECTRONICS
Arrow Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
28,725
Authorized Distributors
1
Case/Package
FBGA
FBGA
Number of Pins
165
Memory Type
QDR, RAM, SRAM
QDR, RAM, SRAM
Density
36 Mb
36 Mb
Address Bus Width
18 b
18 b
Access Time
450 ps
450 ps
Frequency
550 MHz
550 MHz
Interface
Parallel
Parallel
Min Supply Voltage
1.7 V
1.7 V
Max Supply Voltage
1.9 V
1.9 V
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.b.2.a
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.32.00.41
Introduction Date2011-02-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2014-07-02
LTD Date2014-12-30
Parti correlate
Synchronous SRAM, QDR-II+, ODT, 36864 Kb Density, 550 MHz Frequency, BGA-165, RoHS