Cornell Dubilier WBR1000-50A
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V -10% to 150% (16.51 X 46.5mm) Axial 0.39 Ohm 530mA 2000h 85C
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier WBR1000-50A.
Electro Sonic
Datasheet3 pagine4 anni fa
Datasheet3 pagine6 anni fa
Datasheet3 pagine6 anni fa
Sager Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-02-28
Parti correlate
Cornell DubilierWBR1000-35A
Cap 1000uF 35VDC -10% to 150% 13.716 X 42.418mm AXL 0.44 Ohm 450mA 2000 hr
Cornell DubilierWBR1000-16A
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 150% +Tol, 10% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
NichiconTVX1J102MCD
VX Series 1000 uF 63 V 85°C Ø16 x 31.5 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconTVX1V102MCD
VX Series 1000 uF 35 V 85°C Ø13 x 31.5mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconTVX1H102MCD
VX Series 1000 uF 50 V 85°C Ø16 x 31.5 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier WBR1000-50A fornite dai suoi distributori.
Axial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR WBR 50V 1000muF -10% +150% 0.650Diax1.830L 16.51mmx46.48mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 150% +Tol, 10% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 50V 1000uF AXIAL
CAPACITOR ALUM ELEC 1000UF, 50V, AXIAL; Capacitance:1000µF; Capacitance Tolerance:+150, -10%; Voltage Rating:50V; ESR:0.39ohm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:46.48mm; Diameter:16.51mm
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000Uf, 50V, +150, -10%, Axial; Rango De Producto:Serie Wbr; Capacidad:1000Μf; Tolerancia, Capacitancia:+150%, -10%; Tensión Nominal:50V; Diámetro:16.51Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Axial |Cornell Dubilier WBR1000-50A