Cornell Dubilier CD15ED620GO3
Cap Mica 62pF 500V 2% (11.4 X 4.3 X 9.1mm) Radial 5.9mm 125C T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier CD15ED620GO3.
IHS
Datasheet13 pagine3 anni fa
Newark
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
2,828
Authorized Distributors
5
Capacitance
62 pF
62 pF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
Tolerance
2 %
2 %
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Military Standard
Height - Seated (Max)
9.0932 mm
9.0932 mm
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Cornell DubilierCD10ED620GO3
Mica Capacitor, Mica, 500V, 2% +Tol, 2% -Tol, -20/+100ppm/Cel TC, 0.000062uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierCD15ED560GO3
Cap Mica 56pF 500V 2% (11.4 X 4.3 X 9.1mm) Radial 5.9mm 125C T/R
Cornell DubilierCD15ED680GO3
Cap Mica 68pF 500V 2% (11.4 X 4.6 X 9.1mm) Radial 5.9mm 125C T/R
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier CD15ED620GO3 fornite dai suoi distributori.
Mica Capacitors, Standard Dipped 500V
MICA500V | Cornell-Dubilier CD15ED620GO3
Silver Mica Capacitor 62Pf, 500V, 2%, Radial; Capacitance:62Pf; Voltage(Dc):500V; Capacitance Tolerance:± 2%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lead Spacing:5.9Mm; Capacitor Case/Package:Radial Leaded; Product Length:11.4Mm Rohs Compliant: No |Cornell Dubilier CD15ED620GO3