Cornell Dubilier 381LX561M200H042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 200V 560muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier 381LX561M200H042.
Farnell
Datasheet11 pagine3 anni fa
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.16%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
17,499
Authorized Distributors
6
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
355 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.5 A
1.67 A
1.67 A
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
40.005 mm
40.005 mm
Parti correlate
Cornell DubilierSLP561M200A4P3
SLP series 200V 560uF 25x45mm 20% 105'C Snap in Aluminum Electrolytic Capacitor
Cornell DubilierSLP561M180C3P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 180V 20% 105C
PanasonicECOS2DB561DA
Cap Aluminum 560uF 200V 20% (30 X 25mm) Aluminum Cylindrical Can 10mm 0.355 Ohm 1500mA 3000 hr 105°C Bulk
PanasonicECOS2DA561DA
Cap Aluminum 560uF 200V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.296 Ohm 1500mA 3000h 105°C Bulk
Cornell DubilierSLP561M200C5P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 200V 20% 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 220V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier 381LX561M200H042 fornite dai suoi distributori.
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 560uF 200V 20% | Cornell-Dubilier 381LX561M200H042
Cap Aluminum Lytic 560uF 200V 20%( 22 X 40mm) Snap-In 10mm 0.355 Ohm 1500mA 3000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 560Uf, 200V; Capacitance:560Μf; Voltage(Dc):200V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:10Mm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LX561M200H042