Cornell Dubilier 381LX470M400H012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 400V 47muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier 381LX470M400H012.
Master Electronics
Datasheet11 pagine3 anni fa
Datasheet11 pagine6 anni fa
Sager Electronics
New Yorker Electronics
Farnell
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.95%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
7,083
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.5 Ω
7.058 Ω
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
300 mA
420 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2001-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicECOS2GA470BA
Cap Aluminum 47uF 400V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 2.822 Ohm 430mA 3000h 105°C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXC 450V 47muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
KYOCERA AVXLGU2W470MELY
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 450V 47muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
PanasonicECO-S2GP470BA
Cap Aluminum 47uF 400V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 3.527 Ohm 470mA 3000h 85°C Bulk
United Chemi-ConEKMS501VSN470MP25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGJ 450V 47muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier 381LX470M400H012 fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 4.5 Ohm 300mA 3000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 400V 47uF 22X25
CAPACITOR, AL ELECTROLYTIC, 47 UF, 400 WVDC, 450 VDC, +/- 20%, H01, 3CV UA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
381LX Series 400 V 47 uF 105 °C Ø 22 x 25 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
Cap 47uF 400VDC 20% 22 X 25mm Snap-In 10mm 2.8 Ohm 430mA 3000 hr
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 47UF, 40; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 47UF, 400V, 20%, SNAP-IN; Capacitance:47µF; Voltage Rating:400V; Product Range:381LX Series; Lifetime @ Temperature:5000 hours @ 105°C; Capacitanc
Aluminum Electrolytic Capacitor 47Uf, 400V, 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 381Lx; Capacidad:47Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:400V; Diámetro:22Mm; Resistencia Esr:2.8Ohm; Altura:25Mm; Núm. De Contactos:2 |Cornell Dubilier 381LX470M400H012