Cornell Dubilier 381LQ181M450K022
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 450Volts 180uF 30X30
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier 381LQ181M450K022.
Master Electronics
Datasheet11 pagine4 anni fa
Datasheet11 pagine6 anni fa
New Yorker Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Stock
2,704
Authorized Distributors
5
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.013 Ω
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
870 mA
1.24 A
1.24 A
Height - Seated (Max)
29.9974 mm
32.004 mm
32.004 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicEET-HC2W181DA
Cap Aluminum 180uF 450V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 1.013 Ohm 870mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEET-HC2W181KA
Cap Aluminum 180uF 450V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 870mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEETHC2G181BA
Cap Aluminum 180uF 400V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 1.013 Ohm 950mA 2000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXLGG2G181MELZ30
LGG Radial Can - Snap-In aluminum electrolytic capacitor 0.866Dia 22.00mm ±20% 180muF 400V
United Chemi-ConEKMH451VNN181MR35T
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (30 X 35mm) Snap-In 10mm 1.381 Ohm 870mA 2000h 105°C
Cornell Dubilier380LQ181M350H022
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 180uF 350V 20% | Cornell-Dubilier 380LQ181M350H022
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier 381LQ181M450K022 fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 1.013 Ohm 0.87A 2000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
180¦ÌF 450V ¡À20% 10mm 1.013¦¸@ 120Hz 2000h@ 105¡ãC 1.22A@ 20 kHz,870mA@ 120Hz , 30mm*32mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, PO;
Aluminum Electrolytic Capacitor, 180Uf, 450V; Capacitance:180Μf; Voltage(Dc):450V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:10Mm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LQ181M450K022