Cornell Dubilier 380LX332M100K042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 100V 3300muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier 380LX332M100K042.
Newark
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-32.39%
Stock
4,384
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 mΩ
80 mΩ
80 mΩ
Ripple Current
4.1 A
4.18 A
4.18 A
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
40.005 mm
40.005 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
PanasonicECOS2AP332DA
Cap Aluminum 3300uF 100V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 0.09 Ohm 4060mA 3000h 85°C Bulk
Cornell Dubilier381LX332M100A042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 100V 3300muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell DubilierSLPX332M080A9P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 80V 3300muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell DubilierSLPX332M080C7P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 80V 3300muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicECOS1KP332DA
Cap Aluminum 3300uF 80V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.085 Ohm 3210mA 3000h 85°C Bulk
PanasonicECOS1KP332BA
Cap Aluminum 3300uF 80V 20% (22 X 50mm) Snap-In 10mm 0.085 Ohm 3210mA 3000h 85°C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier 380LX332M100K042 fornite dai suoi distributori.
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 3300uF 100V 20% | Cornell-Dubilier 380LX332M100K042
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3300Uf, 100V; Capacitance:3300Μf; Voltage(Dc):100V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:10Mmrohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 380LX332M100K042