Cornell Dubilier 380LX102M200A022
Cap Aluminum 1000uF 200V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.199 Ohm 3300mA 3000h 85°C
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier 380LX102M200A022.
IHS
Datasheet14 pagine11 anni fa
Electro Sonic
Future Electronics
Stock
103
Authorized Distributors
0
Capacitance
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
199 mΩ
199 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
3.3 A
3.25 A
Height - Seated (Max)
32.004 mm
29.9974 mm
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Cornell DubilierSLPX102M250E5P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 250V 1000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLP102M250H7P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 250V 20% 105C
PanasonicECO-S2EP102EX
Cap Aluminum 1000uF 250V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 0.199 Ohm 3320mA 3000h 85°C Bulk
Cornell DubilierSLPX102M250H5P3
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 1000uF; Tol20%; Snap In; Vol-Rtg 250V; 35X35
Cap Aluminum Lytic 1000uF 250V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 3300mA 3000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier 380LX102M200A022 fornite dai suoi distributori.
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 200V 1000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:1000µF; Voltage Rating:200VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Termination Type:Snap-In; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C ;RoHS Compliant: Yes