Cornell Dubilier 380LX102M063H012
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 63V 20% tol.
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier 380LX102M063H012.
Master Electronics
Datasheet12 pagine3 anni fa
Datasheet12 pagine6 anni fa
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
5
Capacitance
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
332 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
Ripple Current
1.2 A
1.85 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2005-04-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier 380LX102M063H012 fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 1000uF 63V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 0.332 Ohm 1200mA 3000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
380LX / 382LX 85 °C High Capacitance, Snap-In Aluminum 1000µF 63V
Snapmounts Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 380LX102M063H012
CAP ALUM 1000UF 20% 63V SNAP TH