Cornell Dubilier 380LQ271M450K022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LQ 450V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier 380LQ271M450K022.
Master Electronics
Datasheet10 pagine4 anni fa
New Yorker Electronics
element14 APAC
Newark
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-5.82%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
19,189
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 µF
270 µF
270 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
737 mΩ
983 mΩ
983 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.78 A
1.78 A
1.78 A
Height - Seated (Max)
29.9974 mm
29.9974 mm
29.9974 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicEET-UQ2S271KA
Cap Aluminum 270uF 420V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 1940mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicEETUQ2W271LF
Cap Aluminum 270uF 450V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 1780mA 2000h 85°C Bulk
United Chemi-ConESMQ451VSN271MR30S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SMQ 450V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicEETUQ2W271CA
Cap Aluminum 270uF 450V 20% (25 X 40mm) Snap-In 10mm 0.737 Ohm 1780mA 2000h 85°C Bulk
Cornell Dubilier381LQ271M400K022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 400V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
United Chemi-ConESMQ351VSN271MQ30S
Cap Aluminum Lytic 270uF 350V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 1660mA 2000h 85°C
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier 380LQ271M450K022 fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 270uF 450V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.737 Ohm 1780mA 2000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 450V 270uF 30X30
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
380LQ Series 270 uf 85'c 30x30 mm 2k Hours Snap-In Aluminum Electrolytic
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 270UF, 450V, 20%, SNAP-IN; Capacitance:270µF; Voltage(DC):450V; Voltage(AC):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:2000 hou 59K0414
Aluminum Electrolytic Capacitor 270Uf, 450V, 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 380L; Capacidad:270Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:450V; Diámetro:30Mm; Resistencia Esr:0.737Ohm; Altura:30Mm; Núm. De Contactos:2 |Cornell Dubilier 380LQ271M450K022