Coilcraft XAL5020-801MEB
General Purpose Inductor, 0.8uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2221
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
FarnellXAL5020-801MEB01Cut Tape
21h
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft XAL5020-801MEB.
IHS
Datasheet2 pagine4 anni fa
Newark
Coilcraft Direct
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Inductance
800 nH
800 nH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
11.8 mΩ
11.8 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-01-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
General Purpose Inductor, 0.0000008uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 4239
General Purpose Inductor, 0.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4340
Inductor Power Shielded Wirewound 750nH 20% 100KHz Metal 11.3A 9.35mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 0.82uH 20% 100KHz Powdered Iron 15A 0.0055Ohm DCR T/R
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft XAL5020-801MEB fornite dai suoi distributori.
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, halogen-f
INDUCTOR, 0.8UH, 13A, 20%, 64MHZ
INDUCTOR, 0.8UH, 13A, 20%, 64MHZ; Inductance: 800nH; RMS Current (Irms): 13A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 12A; Product Range: XAL5020 Series; Power Inductor Case: 5.48mm x 5.28mm x 2mm; DC Resis