Coilcraft MSS1278T-105KLB
General Purpose Inductor, 1000uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
FarnellMSS1278T-105KLB01Cut Tape
11h
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft MSS1278T-105KLB.
IHS
Datasheet2 pagine4 anni fa
element14 APAC
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Inductance
1 mH
1 mH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
1.482 Ω
1.482 Ω
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Introduction Date2007-10-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Parti correlate
Ind Power Shielded Wirewound 1mH 10% 100KHz 30Q-Factor Ferrite 680mA T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 0.68A 1.7Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 10% 1KHz 11Q-Factor Ferrite 0.5A 1.65Ohm DCR T/R
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft MSS1278T-105KLB fornite dai suoi distributori.
Power inductor, high temp, 10/20/30% tol, SMT, RoHS
OBSOLETE. 30% tolerance no longer offered. Change 'N' to 'M' for 20% tolerance.
INDUCTOR,PWR,1000UH,0.68A,10%,1.3MHZ; Product Range:COILCRAFT - MSS1278T Series; Inductance:1mH; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:1.482ohm; RMS Current (Irms):680µA; Saturation Current (Isat):982mA; Case Dimensions:12mm x 12mm x 7.8mm; DC Current Rating:680mA; Inductor Case Style:SMD; Self Resonant Frequency (Min):1.3MHz