Coilcraft 1008LS-182XJLC
General Purpose Inductor, 1.8uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft 1008LS-182XJLC.
IHS
Datasheet2 pagine3 anni fa
Coilcraft Direct
Farnell
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-53.84%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Ind Chip Wirewound 1.8uH 5% 7.9MHz 39Q-Factor Ferrite 600mA 1008 T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 1.8uH 5% 7.96MHz 30 Q-Factor Ferrite 350mA T/R
Inductor RF Molded Bobbin Core 1.8uH 5% 7.96MHz 28Q-Factor Ferrite 0.35A 0.9Ohm DCR 1210 T/R
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 1.8uH 5% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 50mA 0603
General Purpose Inductor, 1.8uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft 1008LS-182XJLC fornite dai suoi distributori.
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 1.8uH 5% 7.9MHz 37Q-Factor Ceramic/Ferrite 0.6A 0.84Ohm DCR 1008 Automotive T/R / Chip Inductors - 1008LS (2520)
INDUCTOR, 1.8UH, 5%, 170MHZ, RF, SMD; Inductance: 1.8µH; Product Range: 1008LS Series; DC Current Rating: 600mA; High Frequency Inductor Case: 1008 [2520 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.84ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 170MHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 1008 [2520 Metric]