Coilcraft 1008LS-152XJLB
General Purpose Inductor, 1.5uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
Quest1008LS-152XJLB58
14h
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft 1008LS-152XJLB.
IHS
Datasheet2 pagine3 anni fa
Coilcraft Direct
Newark
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
58
Authorized Distributors
0
Inductance
1.5 µH
1.5 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
630 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
760 mΩ
760 mΩ
Q Factor
37
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Inductor RF Chip Wirewound 1.5uH 5% 7.9MHz 35Q-Factor Ferrite 630mA 760mOhm DCR 1008 T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 1.5uH 5% 7.96MHz 30 Q-Factor Ferrite 370mA T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 1.5uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 370mA 850mOhm DCR 1210 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 1.5uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor 410mA 600mOhm DCR 1812 T/R
Ind Chip Molded Bobbin Core 1.5uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 410mA 1812 T/R
General Purpose Inductor, 1.5uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft 1008LS-152XJLB fornite dai suoi distributori.
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 1.5UH, 5%, 190MHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 1.5UH, 5%, 190MHZ, SMD; Product Range:1008LS Series; Inductance:1.5 H; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:1008 [2520 Metric]; Self Resonant Frequency Min:190MHz; DC Resistance Max:0.76ohm; DC ;RoHS Compliant: Yes