Coilcraft 1008CS-391XGLB
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft 1008CS-391XGLB.
IHS
Datasheet2 pagine8 anni fa
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Inductor RF Wirewound 0.39uH 2% 25MHz 50Q-Factor Ceramic 0.47A 1.12Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1206
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Inductor RF Chip Wirewound 390nH 2% 100MHz 35Q-Factor Ceramic 290mA 1.5Ohm DCR 0805 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft 1008CS-391XGLB fornite dai suoi distributori.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Fixed Inductors 1008CS Ceramic Chip 390 nH 2 % 0.47 A
INDUCTOR, 390NH, 2%, 500MHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 390NH, 2%, 500MHZ, SMD; Product Range:AEC-Q200 1008CS Series; Inductance:390nH; Inductance Tolerance: 2%; High Frequency Inductor Case:1008 [2520 Metric]; Self Resonant Frequency Min:500MHz; DC Resistance Max:1.12ohm; ;RoHS Compliant: Yes