Coilcraft 1008AF-103XJLC
General Purpose Inductor, 10uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft 1008AF-103XJLC.
Newark
Datasheet2 pagine5 anni fa
Datasheet2 pagine14 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-100%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-05-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
Parti correlate
General Purpose Inductor, 10uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 10uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0805
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 10uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 155mA 3.5Ohm DCR 1008 T/R
Inductor RF Wirewound 10uH 5% 2.5MHz 10Q-Factor Ferrite 0.098A 4.7Ohm DCR 0805 T/R
Ind Power Molded Wirewound 10uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 155mA 1008 Blister Plastic T/R
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft 1008AF-103XJLC fornite dai suoi distributori.
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
RF Inductors – SMD; COILCRAFT; 1008AF-103XJLC; 10 µH; 26 MHz; 2.5 MHz; Ferrite
Surface Mount High Frequency Inductor, 1008AF Series, 10 H, 5%, 1008 [2520 Metric], 26 MHz RoHS Compliant: Yes