Coilcraft 0805LS-272XGLB
General Purpose Inductor, 2.7uH, 2%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft 0805LS-272XGLB.
IHS
Datasheet2 pagine3 anni fa
Coilcraft Direct
Farnell
Newark
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Inductance
2.7 µH
2.7 µH
2.7 µH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
350 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.48 Ω
1.48 Ω
1.48 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
7.9 MHz
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
General Purpose Inductor, 2.7uH, 2%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 2.7uH 2% 7.9MHz 22Q-Factor Ceramic 0.29A 3.2Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 2.7uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
Ind Chip Unshielded Wirewound 2.7uH 2% 7.9MHz 34Q-Factor Ferrite 490mA 1008 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft 0805LS-272XGLB fornite dai suoi distributori.
RF inductor, ferrite core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0805LS Series, 2.7 H, 2%, 0805 [2012 Metric], 105 MHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 2.7UH, 2%, 105MHZ, RF, SMD; Inductance: 2.7µH; Product Range: 0805LS Series; DC Current Rating: 350mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 1.48ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Self Resonant Frequency Min: 105MHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 0805 [2012 Metric]