Coilcraft 0805HQ-6N2XJLB
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
Summit Electronics0805HQ-6N2XJLBContatto
>1wk
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft 0805HQ-6N2XJLB.
Newark
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Inductance
6.2 nH
6.2 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.6 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
35 mΩ
35 mΩ
Q Factor
88
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Parti correlate
Inductor RF Unshielded Wirewound 0.0062uH 5% 250MHz 88Q-Factor Ceramic 1.6A 0.035Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind Chip Wirewound 5.6nH 5% 250MHz 98Q-Factor Ceramic 1.6A 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.0058uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind High Current Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 1.4A 0603 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft 0805HQ-6N2XJLB fornite dai suoi distributori.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 6.2NH, 5%, 4.75GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 6.2NH, 5%,4.75GHZ, SMD; Product Range:AEC-Q200 0805HQ Series; Inductance:6.2nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0805 [2012 Metric]; Self Resonant Frequency Min:4.75GHz; DC Resistance ;RoHS Compliant: Yes