Coilcraft 0402AF-720XJLU
General Purpose Inductor, 0.072uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft 0402AF-720XJLU.
IHS
Datasheet2 pagine3 anni fa
Coilcraft Direct
Newark
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
2,369
Authorized Distributors
1
Inductance
72 nH
72 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
100 mΩ
100 mΩ
Q Factor
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-03-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Parti correlate
General Purpose Inductor, 0.077uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Ind Chip Wirewound 68nH 5% 50MHz 80Q-Factor Ceramic 1A 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.07uH, 5%, Ferrite-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.07uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft 0402AF-720XJLU fornite dai suoi distributori.
COILCRAFT 0402AF-720XJLU INDUCTOR, RF, 72NH, 5%, 1.65GHZ, SMD
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 72NH, 5%, 1.65GHZ, RF, SMD; Inductance: 72nH; Product Range: 0402AF Series; DC Current Rating: 1A; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.1ohm; Induct