Broadcom HCPL-M600-500E
Unidirectional Optocoupler Viso=3750Vrms VF(typ)=1.5V IF=20mA SOIC5
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Broadcom HCPL-M600-500E.
Future Electronics
Datasheet11 pagine16 anni fa
Newark
Jameco
iiiC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-47.37%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
Impronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
SO
SOIC
Number of Pins
5
Number of Channels
1
Isolation Voltage
3750 Vrms
3750 Vrms
Current Transfer Ratio
Rise Time
24 ns
24 ns
Fall Time
10 ns
10 ns
Output Voltage
5.5 V
Output Current
50 mA
50 mA
Forward Voltage
1.75 V
1.7 V
Forward Current
20 mA
20 mA
Parti correlate
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 5-Pin SO T/R
ToshibaTLP118(E
Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 3750V Isolation
ToshibaTLP109(E
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 5-Pin 11-4L1
Descrizioni
Descrizioni di Broadcom HCPL-M600-500E fornite dai suoi distributori.
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 5-Pin SOIC T/R / OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 5SO
Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 3750V Isolation, 10MBps
Optocoupler, Digital Output, 1 Channel, 3.75 kV, 10 Mbaud, SOP, 5 Pins
OPTOCOUPLER, DIGITAL, 3.75KV, SOP-5; No. of Channels: 1 Channel; Isolation Voltage: 3.75kV; Data Rate: 10Mbaud; Optocoupler Case Style: SOP; No. of Pins: 5Pins; Product Range: -; SVHC: No SVHC (12-Jan-2017); No. of Channels: 1Ch
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3750Vrms; Optocoupler Output Type:Logic Gate; Input Current Max:15mA; Output Voltage Max:5.5V; Package/Case:5-SOIC; Common Mode Ratio:10K; Common Mode Voltage Vcm:10V ;RoHS Compliant: Yes