Broadcom HCPL-817-50DE
Optocoupler, Transistor Output, 1 Channel, Surface Mount DIP, 4 Pins, 50 mA, 5 kV, 300 %
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Broadcom HCPL-817-50DE.
IHS
Datasheet9 pagine9 anni fa
Newark
X-ON
Trend di 3 mesi:
-7.92%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Number of Pins
4
Number of Channels
1
Isolation Voltage
5000 Vrms
5000 Vrms
Current Transfer Ratio
50 %
50 %
50 %
Rise Time
18 µs
Fall Time
18 µs
Output Voltage
70 V
70 V
70 V
Output Current
Forward Voltage
1.4 V
1.4 V
1.4 V
Forward Current
50 mA
50 mA
50 mA
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date2004-11-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Diodes Inc.LTV-356T
LTV Series Single Channel 80 V 3750 Vrms Transistor Output Optocoupler SMT DIP-4
Diodes Inc.LTV-817S
LTV Series Single Channel 35 V 5000 Vrms Transistor Output Optocoupler SMT-DIP-4
Diodes Inc.LTV-817S-TA1
California Eastern LaboratoriesPS2501L-1-F3-A
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor DC-OUT 4-Pin PDIP SMD T/R
California Eastern LaboratoriesPS2501L-1-A
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor DC-OUT 4-Pin PDIP SMD Magazine
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor DC-OUT 4-Pin PDIP SMD
Descrizioni
Descrizioni di Broadcom HCPL-817-50DE fornite dai suoi distributori.
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor DC-OUT 4-Pin PDIP SMD T/R / OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD
OPTOCOUPLER, TRANSISTOR, 5KV, SM DIP-4; No. of Channels: 1 Channel; Optocoupler Case Style: Surface Mount DIP; No. of Pins: 4Pins; Forward Current If Max: 50mA; Isolation Voltage: 5kV; CTR Min: 300%; Collector Emitter Voltage
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:5000Vrms; Optocoupler Output Type:Transistor; Input Current Max:20mA; Output Voltage Max:70V; Package/Case:4-SOIC; CTR Max:600%; CTR Min:300%; Collector Emitter Voltage, V(br)ceo:70V ;RoHS Compliant: Yes