Broadcom HCPL-063L-500E
Optocoupler, Digital Output, 2 Channel, 3.75 kV, 15 Mbaud, SOIC, 8 Pins
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Broadcom HCPL-063L-500E.
IHS
Datasheet23 pagine9 anni fa
Newark
Future Electronics
iiiC
Jameco
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-7.39%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
Scarica
Ultra Librarian
Number of Channels
2
Rise Time
45 ns
45 ns
Fall Time
20 ns
20 ns
Output Voltage
7 V
7 V
7 V
Output Current
50 mA
50 mA
50 mA
Forward Voltage
1.5 V
1.5 V
1.5 V
Forward Current
15 mA
15 mA
15 mA
Supply Chain
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date2000-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
VishayVO0630T
OPTOISO 4KV 2CH OPEN DRAIN 8SOIC / Optocoupler Logic-Out Open Drain DC-IN 2-CH 8-Pin SOIC
VishayVO0631T
VO0631T Series Dual Channel 7 V 4000 Vrms High Speed Optocoupler - SOIC-8
VishaySFH6757T
Optocoupler Logic-Out Open Drain DC-IN 2-CH 8-Pin SOIC N T/R
Descrizioni
Descrizioni di Broadcom HCPL-063L-500E fornite dai suoi distributori.
Unidirectional Optocoupler Viso=3750Vrms VF(typ)=1.5V IF=15mA SOIC-8
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 2-CH 8-Pin SOIC T/R
OPTOCOUPLER, DIGITAL, 3.75KV, SOIC-8; No. of Channels: 2 Channel; Isolation Voltage: 3.75kV; Data Rate: 15Mbaud; Optocoupler Case Style: SOIC; No. of Pins: 8Pins; Product Range: -; SVHC: No SVHC (12-Jan-2017); No. of Channels: 2
Optocoupler; Common Mode Ratio (CMR):15 KV/us @ 1000 V; Common Mode Voltage:1000V; Forward Voltage:1.5V; Leaded Process Compatible:Yes; Mounting Type:surface mount; Number of Channels:1; Operating Temp. Min:-40 C ;RoHS Compliant: Yes