Bourns SRU5018-1R5Y
SRU5018 Series Shielded Wirewound SMD Inductor W/ Ferrite Core, 1.5 Uh +/-30% Q: 9
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SRU5018-1R5Y.
IHS
Datasheet3 pagine7 anni fa
element14 APAC
Master Electronics
Newark
element14
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 3A 0.04Ohm DCR T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 3.1A 0.032Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 3.2A 0.031Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 3A 0.0288Ohm DCR 2020 T/R
TAIYO YUDENNRS5020T1R5NMGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 3.2A 0.0312Ohm DCR T/R
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SRU5018-1R5Y fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2121
Power Inductor; Series:SRU5018; Inductan; Available until stocks are exhausted
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 2.5A 0.0155Ohm DCR Automotive T/R
CHOKE, POWER, SHIELDED, 1.5UH; Inductance: 1.5µH; Inductance Tolerance: ± 30%; DC Resistance Max: 0.0155ohm; Q Factor: 9; Self Resonant Frequency: 160MHz; Q Test Frequency: 7.96MHz; Core Material: Ferrite DR/RI; Inductor Case S
Inductor, Shielded, 1.5Uh, 2.4A, Smd; Inductance:1.5Μh; Rms Current (Irms):2.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.4A; Product Range:Sru5018 Series; Dc Resistance Max:0.0155Ohm; Inductance Tolerance:± 30% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU5018-1R5Y