Bourns SRU1028-470Y
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.3A 0.167Ohm DCR T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SRU1028-470Y.
IHS
Datasheet3 pagine7 anni fa
element14 APAC
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+7.18%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
93,238
Authorized Distributors
6
Inductance
47 µH
47 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.3 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
167 mΩ
230 mΩ
Q Factor
20
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 21Q-Factor Ferrite 1.5A 0.12Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.65A 0.121Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 47uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 47uH 30% 1MHz Ferrite 0.007A 0.78Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 47uH 30% 1MHz Ferrite 0.007A 1.2Ohm DCR 0805 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SRU1028-470Y fornite dai suoi distributori.
Shielded SMD Power Inductors | FIXED IND 47UH 1.3A 167 MOHM SMD
INDUCTOR, SMT POWER/SHIELDED,47UH,30% TOL, SRF MIN 11MHZ, DCR 0.167 OHM,20QREF
Inductor, Shielded, 47Uh, 1.1A, Smd; Inductance:47Μh; Rms Current (Irms):1.3A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.1A; Product Range:Sru1028 Series; Dc Resistance Max:0.167Ohm; Inductance Tolerance:± 30% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1028-470Y