Bourns SRR0805-560K
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 680mA 380mOhm DCR T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SRR0805-560K.
IHS
Datasheet3 pagine7 anni fa
Newark
Farnell
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1997-12-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
RF Choke Wirewound 56uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 0.76A 0.2Ohm DCR RDL Bag
Ind Power Wirewound 56uH 10% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 680mA T/R
Inductor Power Wirewound 56uH 10% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 0.68A 0.42Ohm DCR T/R
Ind Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 34Q-Factor Ferrite 600mA RDL Box
Ind Power 56uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 1.3A RDL
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SRR0805-560K fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4132
1KHz 9.5MHz 950mA 680mA 30@2.52MHz 56¦ÌH 380m¦¸ ¡À10% SMD,8X10.5MM 10.5mm*8mm*4.7mm
Surface Mount Power Inductor, Srr0805 Series, 56 H, 10%, Shielded, 0.38 Ohm, 680 Ma |Bourns, Inc. SRR0805-560K
SRR0805 Nonstandard 0.413Lx0.315W 10.50mmx8.00mm 56muH
FIXED IND 56UH 680MA 380MOHM SMD
680mA 56uH ±10% 950mA SMD,8x10.5mm Power Inductors ROHS
MAGNETICS - SHIELDED POWER INDUCTOR
INDUCTOR, 56UH, 10%, 0.68A, SMD; Inductance: 56µH; RMS Current (Irms): 680mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 950mA; Product Range: SRR0805 Series; Power Inductor Case: 10.5mm x 8mm x 4.7mm; DC Resi