Bourns SRN3015-1R5Y
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.5uH 30% 1MHz 16Q-Factor Ferrite 2.1A 0.066Ohm DCR 1212 T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SRN3015-1R5Y.
HQonline
Datasheet3 pagine6 anni fa
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-13.17%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
3DScarica
TraceParts
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2011-08-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1.5uH 30% 1MHz Ferrite 1.75A 0.0684Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 1MHz Ferrite 2.45A 72mOhm DCR 1515 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 1MHz Ferrite 1.85A 75mOhm DCR 1212 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 1MHz Ferrite 1.85A 76mOhm DCR 1212 T/R
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3225/1210
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SRN3015-1R5Y fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1212
Fixed Inductor Nonstandard 1.5µH ±30% 2.1A 66mΩ 130MHz 10@7.96MHz
IND CHIP SEMI-SHLD 1.5UH 30% 2.10A 3015 FERRITE 1.5MM
Inductor, Semishielded, 1.5Uh, 2.1A, 30%; Inductance:1.5Μh; Rms Current (Irms):2.1A; Inductor Construction:Semishielded; Saturation Current (Isat):2A; Product Range:Srn3015 Series; Dc Resistance Max:0.066Ohm; Product Length:3Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN3015-1R5Y.