Bourns SDR1307A-181K
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 1.5A 280mOhm DCR Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SDR1307A-181K.
IHS
Datasheet4 pagine6 anni fa
Master Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-5.38%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
32,548
Authorized Distributors
6
Inductance
180 µH
180 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
1.5 A
1.5 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
280 mΩ
280 mΩ
Q Factor
18
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 1.5A 0.28Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 1.4A 0.32Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 180uH 10% 10KHz Ferrite 2.1A 0.228Ohm DCR RDL
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 1.75A 0.3Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4039
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SDR1307A-181K fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5151
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sdr1307A Series, 180 H, 10%, Unshielded, 0.28 Ohm, 1.5 A |Bourns, Inc. SDR1307A-181K
INDUCTOR, 180UH, 2.3A, 10%, POWER; Inductance: 180µH; RMS Current (Irms): 1.5A; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 2.3A; Product Range: SDR1307A Series; Power Inductor Case: 13mm x 7mm; DC Resistance