Bourns SDR1005-682KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 6800uH 10% 1KHz 105Q-Factor Ferrite 0.11A 30Ohm DCR T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SDR1005-682KL.
Newark
Datasheet3 pagine7 anni fa
Electro Sonic
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-14.80%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Inductor Power Wirewound 6800uH 10% 1KHz 60Q-Factor Ferrite 0.12A 9.4Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Wirewound 6800uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.2A 20.7Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 6800uH 10% 1KHz 0.059A 60Ohm DCR AXL T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 6800uH 10% 1KHz Ferrite 0.15A 16.3Ohm DCR AXL Bag
Inductor, ferrite,6.8Mh,10+% Tol,10-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 5300-47-RC
General Purpose Inductor, 6800uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SDR1005-682KL fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 6800uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5039
Inductor, Un-Shielded, 6.8Mh, 120Ma, Smd; Inductance:6.8Mh; Rms Current (Irms):110Ma; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):120Ma; Product Range:Sdr1005 Series; Dc Resistance Max:30Ohm; Product Length:12.7Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR1005-682KL
INDUCTOR, SMD, 6800UH, 0.12A; Inductance:6.8mH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:30ohm; DC Current Rating:110mA; Self Resonant Frequency:1MHz; Core Material:Ferrite DR/RI; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Lead Spacing:7.6mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:10mm; External Length / Height:5mm; External Width:12.7mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Q Factor @ Frequency:105; Resonant Frequency:1MHz; Saturation Current Ic:0.12A; Test Frequency:0.171MHz