Bourns SDR0703-1R8ML
Inductor Power Unshielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 25Q-Factor Ferrite 1.9A 0.052Ohm DCR T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SDR0703-1R8ML.
JRH Electronics
Trend di 3 mesi:
-4.40%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 4532/1812
Inductor RF Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 35Q-Factor Ferrite 2A 0.09Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 2.33A 0.064Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 2.2A 0.0275Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 1.8uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 2.91A 0.042Ohm DCR T/R
Ind Power Wirewound 1.8uH 20% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 1.8A T/R
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SDR0703-1R8ML fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2618
Inductor, ferrite,1.8Uh,20+% Tol,20-% Tol,2618-Case Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0703-1R8ML
100KHz 105MHz 2.7A 1.9A 25@7.96MHz 1.8¦ÌH 52m¦¸ ¡À20% SMD,4.5X6.5MM , 6.5mm*4.5mm*2.7mm
FIXED IND 1.8UH 1.9A 52 MOHM SMD
INDUCTOR, POWER WIREWOUND,1.8UH,1.9A,20%,SMD
1.9A 1.8uH ±20% 2.7A SMD,4.5x6.5mm Power Inductors ROHS
SDR0703 Nonstandard 0.256Lx0.177W 6.50mmx4.50mm 1.8muH