Bourns RL824-121K-RC
Ind RF Choke Wirewound 120uH 10% 1KHz 58Q-Factor Ferrite 940mA RDL Bag
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns RL824-121K-RC.
IHS
Datasheet2 pagine7 anni fa
Newark
_legacy Avnet
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 1KHz Ferrite 1A 470mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 120uH 10% 100KHz Ferrite 1.1A 0.42Ohm DCR RDL
Wurth Elektronik744772121
Power Choke Unshielded Wirewound 120uH 10% 1KHz Ferrite 1.25A 0.22Ohm DCR RDL Tray
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.66A 0.48Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.89A 0.4Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 120uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
Descrizioni
Descrizioni di Bourns RL824-121K-RC fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 120uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
FIXED IND 120UH 940MA 190MOHM TH
Ind10.5X15.5Mm,120Uh10%0.94A,Non-Shdth Rohs Compliant: Yes
940mA 120uH ±10% Plugin,D=10.5mm Power Inductors ROHS
CHOKE, 120UH, 940MA, 10%, 2.6MHZ
CHOKE, 120UH, 940MA, 10%, 2.6MHZ; Inductance:120µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.19ohm; Self Resonant Frequency:2.6MHz; DC Current Rating:940mA; Q Test Frequency:790kHz; Inductor Case Style:Radial Leaded