Bourns PTD908-1215K-B203
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 20000ohm, 20V, 10% +/-Tol, 1 Turn(s)
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns PTD908-1215K-B203.
IHS
Datasheet3 pagine11 anni fa
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Potentiometer, Carbon, 0.025W, 20000ohm, 20V, 10% +/-Tol, 1 Turn(s)
Cermet trimmer potentiometer, 20 kΩ, 0.5 W, THT, on top, 3386P-1-203LF
TT Electronics72PR20KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 20000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 240deg 500mW 70C
TT Electronics93PR20KLF
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (12.7 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Box
Descrizioni
Descrizioni di Bourns PTD908-1215K-B203 fornite dai suoi distributori.
Panel Control - 9Mm-St-Carbon /Tray Packaging |Bourns, Inc. PTD908-1215K-B203
±10% 50mW 20kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
POT 20K OHM 1/20W CARBON LINEAR