Bourns PM105SB-101K-RC
Inductor Power Shielded Bobbin Core 100uH 10% 100KHz 29Q-Factor Ferrite 0.72A 0.34Ohm DCR T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns PM105SB-101K-RC.
IHS
Datasheet3 pagine7 anni fa
Newark
Electro Sonic
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
66,616
Authorized Distributors
6
Inductance
100 µH
100 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
720 mA
720 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
340 mΩ
340 mΩ
Q Factor
29
Test Frequency
100 kHz
1 kHz
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 10% 100KHz 29Q-Factor Ferrite 0.72A 0.34Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 100uH 10% 100KHz 17Q-Factor Ferrite 0.75A 0.43Ohm DCR T/R
Ind RF Choke Shielded 100uH 10% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 740mA RDL Bag