Bourns PDB12-G2251-502BF
Potentiometer, Carbon, 0.08W, 5000ohm, 150V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns PDB12-G2251-502BF.
IHS
Datasheet3 pagine6 anni fa
Datasheet2 pagine9 anni fa
JRH Electronics
Electro Sonic
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Parti correlate
Trimmer, Carbon, 0.1W, 5000ohm, 100V, 20% +/-Tol, 300ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon Composition, 0.1W, 5000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Res Carbon Film POT 5K Ohm 20% 1/20W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm Pin Bracket Mount/Through Hole
Trimmer Potentiometer Carbon 10mm Slotted Hole PT 10 LH 5 K
Trimmer Potentiometer Carbon 10mm Slotted Hole PT 10 LV 5 K
Descrizioni
Descrizioni di Bourns PDB12-G2251-502BF fornite dai suoi distributori.
Panel Control - 12Mm-St-Carbon /Bulk, Bag Packaging |Bourns, Inc. PDB12-G2251-502BF
±20% 80mW 5kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Res Carbon Film POT 5K Ohm 20% 0.08W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (31 X 14 X 20.7mm) Pin Bracket Mount/Through Hole
POT 5K OHM 0.08W CARBON LINEAR