Bourns MF-SM100-2-99
PTC Resettable Fuse 1.1A(hold) 2.2A(trip) 30V 80A 1.7W 0.5s 0.12Ohm SMD
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns MF-SM100-2-99.
IHS
Datasheet6 pagine8 anni fa
Electro Sonic
Newark
iiiC
Mouser
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Resistance
480 mΩ
120 mΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Tolerance
Power Rating
1.7 W
Composition
Temperature Coefficient
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1998-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2019-09-30
LTD Date2019-12-31
Parti correlate
Bel Fuse0ZCG0110BF2B
PTC Resettable Fuse 1.1A(hold) 2.2A(trip) 24VDC 100A 1W 0.5s 0.06Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R
Bel Fuse0ZCG0110AF2C
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1812 (4532 Metric), 0ZCG, 16 VDC, 1.1 A, 2.2 A, 500 ms
Bel Fuse0ZCG0110CF2B
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1812 (4532 Metric), 0ZCG, 33 VDC, 1.1 A, 2.2 A, 500 ms
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1206 (3216 Metric), PTS1206, 6 VDC, 1.1 A, 2.2 A, 100 ms
Littelfuse1206L110THYR
PTC Resettable Fuse 1.1A(hold) 2.2A(trip) 8VDC 100A 0.8W 0.1s 0.04Ohm SMD Solder Pad 1206 T/R
TE ConnectivityNANOSMDC110F-2
NANOSMDC Series 1206 6 V 1.1 A PolySwitch Resettable PTC Fuse SMT
Descrizioni
Descrizioni di Bourns MF-SM100-2-99 fornite dai suoi distributori.
Fuse, Ptc Reset, 30V, 1.1A, Smd; Pptc Case Style:2920 (7351 Metric); Product Range:mf-Sm Series; Voltage Rating:30Vdc; Holding Current:1.1A; Tripping Current:2.2A; Time To Trip:0.5S; Current Rating Max:80A; External Depth:3Mm Rohs Compliant: Yes
MULTIFUSE, SMD, 2A; Series:MF-SM; Thermistor Type:PTC Resettable Fuse; Voltage, Operating:30V; Holding Current:1.1A; Current, Tripping:2.2A; External Depth:3mm; External Length / Height:5.44mm; Resistance, Initial Min:0.12ohm; Resistance, Initial Max:0.48ohm; Approval Bodies:CSA and TUV Approved, UL Recognised; Case Material:Epoxy polymer; Case Style:Surface Mount; Lead Length:0.43mm; Max Current:80A; Max Pitch:7.98mm; Min Pitch:6.73mm; Power Dissipation:1.7W; Temp, Op. Max:85°C; Temp, Op. Min:-40°C; Temperature, Resistance:23°C; Temperature, Surface Tripped Max:125°C; Termination Type:SMD; Voltage Rating, AC:15V; Voltage Rating, DC:30V; Width, External:7.98mm; Width, Tab:0.71mm