Bourns CW105550A-3N6J
Inductor RF Wirewound 0.0036uH 5% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.84A 0.066Ohm DCR 0402 Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns CW105550A-3N6J.
IHS
Datasheet3 pagine7 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
2,117
Authorized Distributors
6
Inductance
3.6 nH
3.6 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
840 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
66 mΩ
66 mΩ
Q Factor
20
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-12-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrizioni
Descrizioni di Bourns CW105550A-3N6J fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 0.0036uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
GENERAL PURPOSE INDUCTOR ROHS3Compliant Active WRAPAROUND Fixed Inductor -40C~125C 6GHz 66mOhm Max 3.6nH
INDUCTOR, AEC-Q200, 3.6NH, 6GHZ, 0402;
FIXED IND 3.6NH 840MA 66MOHM SMD
Ind,1X.55X.5Mm,3.6Nh5%,0.84A, non-Shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CW105550A-3N6J
840mA 3.6nH ±5% 66mΩ 0402 Inductors (SMD) ROHS