Bourns CRS2512-FW-3R30ELF
2W Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±1% 3.3Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns CRS2512-FW-3R30ELF.
HQonline
Datasheet5 pagine4 anni fa
JRH Electronics
Newark
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+6.72%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC2512FK-073R3L
1W Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 3.3Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC2512FK-073R3L
Res Thick Film 2512 3.32 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Blister T/R
2512 3.01 Ohms 1% 200PPM Thick Film Surface Mount Chip Resistor
Yageo GroupRC2512FK-073RL
1W Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 3Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 3.3 Ohm 1% 1.5W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Bourns CRS2512-FW-3R30ELF fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 3.3ohm, 300V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Thick Film Resistors – SMD; BOURNS; CRS2512-FW-3R30ELF; 3.3 Ohm; 2512; 1 %; Thick Film
Res Thick Film 2512 3.3 Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded SMD T/R
Avnet Japan
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRS 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 2W 3.3Ohm ±200ppm/C
CRS SERIES ANTI-SURGE RESISTOR 2512 CASE 3.3OHMS 2W +/-200PPM/DEGC
SMD Resistor 2512 3.3Ω ±1% 2W ±200ppm/℃
Resistor, Thick Film, 3R3, 1%, 2512; Resistance:3.3Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:2W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Anti-Surge; Product Range:Crs Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRS2512-FW-3R30ELF
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 3.3 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating W = 2 / Body Length mm = 6.4 / Voltage Rating - DC V = 300 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.75 / Body Width mm = 3.2 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 2512