Bourns CR0603-JW-270ELF
Res Thick Film 0603 27 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns CR0603-JW-270ELF.
ODG (Origin Data Global)
Electro Sonic
X-ON
Arrow.cn
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-2.27%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Resistance
27 Ω
27 Ω
27 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Resistor Thick Film 0603 27 Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 27ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 27ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ3GEYJ270V
Res Thick Film 0603 27 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 27Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 27 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Bourns CR0603-JW-270ELF fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
Res Thick Film 0603 27 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 27 Ω, 0.1 W, ±5 %, CR0603-JW-270ELF
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CR0603 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 27Ohm ±200ppm/C
SMD Resistor 0603 27Ω ±5% 1/10W ±200ppm/℃
Res, 27R, 5%, 0603, Thick Film; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:27Ohm; Product Range:Cr Series; Voltage Rating:50V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:100Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Temperature Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0603-JW-270ELF