Bourns CR0603-JW-104ELF
Res Thick Film 0603 100K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns CR0603-JW-104ELF.
JRH Electronics
Datasheet9 pagine4 anni fa
IHS
element14 APAC
Electro Sonic
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.28%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Thick Film 0603 100K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 110K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603JR-13100KL
Res Thick Film 0603 100K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603JR-07100KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 100kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Bourns CR0603-JW-104ELF fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
Res Thick Film 0603 100K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 100 kΩ, 0.1 W, ±5 %, CR0603-JW-104ELF
RES SMD 100K OHM 5% 1/10W 0603 / 100 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Res, 100K, 5%, 0.1W, 0603, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0603-JW-104ELF
CR0603 SMD THICK FILM RESISTOR,100 KILOHMS, PWR-RTG 0.1 W, TOL 5%,SMT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 100000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CR0603 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 100kOhm ±200ppm/C
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 100 / Tolerance (±) % = 5 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0603