Bourns CAY10-103J4LF
Res Thick Film Array 10K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns CAY10-103J4LF.
JRH Electronics
Datasheet4 pagine5 anni fa
Master Electronics
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-27.98%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2006-11-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Parti correlate
PanasonicEXB28V103JX
Resistor Network/Array 4 Isolated 10k Ohm 5% 62.5mW Power Per Element 200ppm 0804
Res Thick Film Array 10K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±250ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD T/R
Yageo GroupTC124-JR-0710KL
Res Thick Film Array 10K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Paper T/R
RESISTOR, ARRAY-4, 10KOHM, 63mW, 5%, SMD, FULL REEL
PanasonicEXB-28V113JX
Res Thick Film Array 11K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-N8V103JX
Res Thick Film Array 10K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Bourns CAY10-103J4LF fornite dai suoi distributori.
4 ±5% 10kΩ 62.5mW ±200ppm/℃ 0402x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
Resistor network, SMD 0804, 10 kΩ, 62.5 mW, ±5 %, 4 resistors, CAY10-103J4LF
RESISTOR, CHIP ARRAY,10 KILOHMS,32 MW @ DEGC,+ 5%,25 V (MAX.)
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 10000ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0804
Resistance:10Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:4Resistors; Resistor Case/Package:0804 [2010 Metric]; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:25V; Power Rating Per Resistor:63Mw; Resistor Type:Array Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CAY10-103J4LF.
Resistance kOhm = 10 / Tolerance (±) % = 5 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 125 / Power Rating mW = 250 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 50 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Convex / Body Height mm = 0.35 / Body Width mm = 1 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0804