Bourns 6630S0D-B28-A102
Res POT 1K Ohm 15% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6.34mm (22.23 X 41.61mm) Solder Lug Panel Mount
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 6630S0D-B28-A102.
IHS
Datasheet4 pagine6 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-21.79%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2010-11-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-11-01
LTD Date2019-11-01
Parti correlate
Potentiometer, Conductive Plastic, 1W, 1000ohm, 15% +/-Tol, 500ppm/Cel
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 1000ohm, 22.4V, 20% +/-Tol, 500ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 1000ohm, 22.4V, 10% +/-Tol, 500ppm/Cel, 1 Turn(s)
P9 Series 1 kOhm 0.1 W ± 20 % 9 mm Side Adjustment Multi-Ganged Potentiometer
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 6630S0D-B28-A102 fornite dai suoi distributori.
POTENTIOMETER REST 1 KOHM POWER 1W SHAFT DIA. 0.25IN SLOTTED END 6630 SERIES
POTENTIOMETER, 1W, 1K; Track Resistance: 1kohm; No. of Turns: 1Turns; Track Taper: Linear; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 15%; Product Range: -; Potentiometer Mounting: Panel; Shaft Diameter: 6.35mm; No. of Gangs: 1; A