Bourns 5900-6R8-RC
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 6.8uH 10% 1KHz Ferrite 4A AXL
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 5900-6R8-RC.
IHS
Datasheet2 pagine7 anni fa
Newark
X-ON
Modelli CAD
Scarica il simbolo Bourns 5900-6R8-RC, l'impronta e i modelli STEP 3D dai nostri partner di fiducia.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 10% 1KHz Ferrite 5.3A 0.026Ohm DCR AXL Bag
Fixed Ind 6.8Uh 11.6A 13 Mohm Th/Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIAP-03-6R8K
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 6.8uH 10% 1KHz Ferrite 1.28A AXL
API DelevanP1812R-682K
General Purpose Inductor, 6.8uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
Wurth Elektronik744779068
Power Choke Unshielded Wirewound 6.8uH 10% 100KHz Ferrite 2.2A 0.035Ohm DCR RDL Tray
API DelevanP1812-682K
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 5900-6R8-RC fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 6.8uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
5.2A 6.8uH ±10% 10.8A Plugin,D11.5xL22.9mm Color Ring Inductors / Through Hole Inductors ROHS
5900 Axial 0.453Diax0.900L 11.51mmx22.86mm 6.8muH
Hi-Current RF Chokes 6.8uH 10%
CHOKE, 6.8UH, ±10%, AXIAL; Product Range:5900 Series; Inductance:6.8µH; DC Current Rating:4A; DC Resistance Max:11mohm; Inductance Tolerance:± 10%; Case Dimensions:11.5mm x 22.86mm RoHS Compliant: Yes