Bourns 4814P-T01-471LF
7 ±2% 470Ω 160mW ±100ppm/℃ SOIC-14-5.6mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 4814P-T01-471LF.
IHS
Datasheet4 pagine6 anni fa
Newark
Electro Sonic
Farnell
Arrow Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.20%
Stock
29,763
Resistance
470 Ω
470 Ω
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
160 mW
160 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
CTS Components766143471GP
Array/Network Resistor, Isolated, 1W, 470ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1534
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1.28W ±100ppm/C ISOL 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
RESISTOR, NETWORK, THICK FILM, RES 470 OHMS, PWR-RTG 1.28 W, TOL 1%,DIP,16 PINS
CTS Components766163511GP
Res Thick Film NET 510 Ohm 2% 1.8W ±100ppm/C ISOL Ceramic 16-Pin SOGN Gull Wing SMD Bulk
Array/Network Resistor, Isolated, 1.5W, 510ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2244
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 4814P-T01-471LF fornite dai suoi distributori.
14-SOIC (0.220 5.59mm Width) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4800P 0.390Lx0.220W 9.91mmx5.59mm 1.12W 470Ohm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.12W, 470ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount
RESISTOR NETWORK, 470R; Resistance: 470ohm; Product Range: 4800P Series; No. of Elements: 7Elements; Network Circuit Type: Isolated; Resistor Case Style: SOIC; No. of Pins: 14Pins; Voltage Rating: 50V; Power Rating per Element:
Resistor, Iso Res N/W, 7, 470 Ohm, 0.02, Smd; Resistance:470Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:7Resistors; Resistor Case/Package:Soic; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:50V; Power Rating Per Resistor:160Mwrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4814P-T01-471LF