Bourns 4608X-102-330LF
Resistor Thick Film Net 33 Ohm 1 Ohm 1 Watt Isolated 8-Pin SIP Pin Through Hole
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 4608X-102-330LF.
Newark
Datasheet3 pagine6 anni fa
Datasheet2 pagine16 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
Burklin Elektronik
Trend di 3 mesi:
-2.78%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Parti correlate
6-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm 33Ohm ±250ppm/C ±1Ohm
Res Thick Film NET 33 Ohm 2% 1.25W ±250ppm/°C ISOL Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 33 Ohm 1 Ohm 1W ±250ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
9-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.898Lx0.098W 22.81mmx2.49mm 1.13W 33Ohm ±250ppm/C
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 4608X-102-330LF fornite dai suoi distributori.
Res Thick Film NET 33 Ohm 2% 1W ±250ppm/°C ISOL Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Avnet Japan
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 33ohm, 100V, 2% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR, NTWK, SIP, 33 OHMS, TOL 2%,PWR RATING 1W,100V MAX, 100PPM, ISOLATED
Resistance:33Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Elements:4Elements; Resistor Case Style:Sip; No. Of Pins:8Pins; Resistance Tolerance:± 1Ohm; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Element:300Mw; Product Range:4600X Series Rohs Compliant: Yes |Bourns 4608X-102-330LF.