Bourns 4608X-101-681
Res Thick Film NET 680 Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 4608X-101-681.
IHS
Datasheet2 pagine19 anni fa
Electro Sonic
Sierra IC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
9,148
Authorized Distributors
1
Resistance
680 Ω
680 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
7
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Thick Film NET 680 Ohm 2% 1.13W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Resistor Thick Film Net 680 Ohm 2% 1.25 Watt BUS 10-Pin Sip Pin Through Hole
Res Thick Film NET 680 Ohm 2% 3/4W ±100ppm/°C BUS Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77081681P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 680ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
CTS Components77063681P
Res Thick Film NET 680 Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 4608X-101-681 fornite dai suoi distributori.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1W, 680ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
7 ±2% 680Ω 200mW ±100ppm/℃ SIP-8 Resistor Networks, Arrays ROHS
Thick Film Resistor Network; Series:4600X; Resistance:680ohm; Resistance Tolerance:+/- 2%; Power Rating:1W; Operating Temperature Range:-55 C to +125 C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:100VDC RoHS Compliant: No