Bourns 4606X-102-560LF
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 56ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole...
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 4606X-102-560LF.
IHS
Datasheet3 pagine5 anni fa
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 56ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 56ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 56ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 4010
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 4606X-102-560LF fornite dai suoi distributori.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 56ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 6010
Thick Film Conformal Coated Network Resistors
RESISTOR, 56 OHMS, 0.75 W, 2 %, 100 V (MAX.)
56¦¸ ¡À2% ¡À100ppm/¡æ 300mW SIP-6 15.19mm*2.49mm*5.08mm
Res N/W, Isolated, 56R, 2%, 100V, Sip; Resistance:56Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:3Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:300Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4606X-102-560LF