Bourns 4608X-102-560LF
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 56ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount,...
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 4608X-102-560LF.
Newark
Datasheet3 pagine5 anni fa
Datasheet2 pagine16 anni fa
Electro Sonic
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.17%
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 56ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Thick Film NET 56 Ohm 2% 0.63W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.3W, 51ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 4608X-102-560LF fornite dai suoi distributori.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 56ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
RES THKFLM NET 56 OHM 2% 1W 100PPM/ C ISOL 8SIP PIN TH
4 ±2% 56Ω 300mW ±100ppm/℃ SIP-8 Resistor Networks, Arrays ROHS
Thick Film Conformal Coated Network Resistors
56¦¸ ¡À2% ¡À100ppm/¡æ 300mW SIP-8 20.27mm*2.49mm*5.08mm
RESISTOR, 56 OHMS, 1 W, 2 %, 100 V (MAX.)
BRNS 8-PIN SIP RES NTWRK;1000-MOQ
CONFORMAL SIP,8PIN,ISOLATED, 56,2%,LOW,BULK,HAZMAT<AZ
RESISTOR NETWORK, 56R; Power Rating:1W; Resistance:56ohm; Tolerance, Resistance:± 2%; No. of Elements:4; Series:4608X; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Type:Thick Film Network; Voltage, Rating:100V dc; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Case Style:SIL; External Depth:5.08mm; External Length / Height:20.27mm; Lead Length:3.43mm; Resistance, Insulation:10Mohm; Temp, Coeff, +:100ppm/°C; Temp, Coeff, -:100ppm/°C; Temp, Op. Max:125°C; Temp, Op. Min:-55°C; Temperature, Full Power Rating:70°C; Tolerance, +:2%; Tolerance, -:2%; Voltage Rating, DC:100V; Width, External:2.49mm; Lead Spacing:2.54mm; No. of Pins:8; Power Rating, per Element:300mW; Temperature Coeff, Tracking +:50ppm/°C; Temperature Coeff, Tracking -:50ppm/°C