Bourns 4606X-101-223LF
Res Thick Film NET 22K Ohm 2% 3/4W ±100ppm/°C BUS Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 4606X-101-223LF.
Newark
Datasheet3 pagine5 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
Jameco
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-8.70%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
44,291
Authorized Distributors
6
Resistance
22 kΩ
22 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
6010
Number of Resistors
5
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Res Thick Film NET 22K Ohm 2% 0.63W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Resistor Thick Film Net 22k Ohm 2% 1.13w ±100ppm °C BUS 9-Pin SIP Pin Through Hole Bulk
Res Thick Film NET 22K Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77063223
Res Thick Film NET 22K Ohm 2% 0.96W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 4606X-101-223LF fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
6-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm 750mW 22kOhm ±100ppm/C
RESISTOR, NTWK, SIP, 22K OHMS, TOL 2%,PWR RATING 0.75W,100V MAX, 100PPM, BUSSED
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 22000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 6010
RESISTOR NETWORK, 22K; Resistance: 22kohm; Product Range: 4600X Series; No. of Elements: 5Elements; Network Circuit Type: Bussed; Resistor Case Style: SIP; No. of Pins: 6Pins; Voltage Rating: 100V; Power Rating per Element: 200m
Res N/W, Bussed, 22K, 2%, 100V, Sip; Resistance:22Kohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:5Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:200Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4606X-101-223LF